У ЖИТОМИРІ ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ «ПОШИРЕННЯ КУРІННЯ СЕРЕД МОЛОДІ ЖИТОМИРА. ВИКЛИКИ, ЗАГРОЗИ ТА РІШЕННЯ»

У ЖИТОМИРІ ПРОВЕЛИ КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ «ПОШИРЕННЯ КУРІННЯ СЕРЕД МОЛОДІ ЖИТОМИРА. ВИКЛИКИ, ЗАГРОЗИ ТА РІШЕННЯ»
18.07.2019

огодні, 18 липня, в прес-центрі Житомирської міської ради відбувся круглий стіл «Поширення куріння серед молоді Житомира. Виклики, загрози та рішення» в рамках Всеукраїнської кампанії «Молодь вільна від куріння».

В Україні ведеться агресивна кампанія рекламування тютюнових виробів в магазинах і кіосках, спрямована на дітей та підлітків. Це призводить до того, що куріння стає соціально прийнятим. Учні молодшої та середньої школи вкрай схильні піддаватись впливу реклами і просування тютюнових виробів.

Окремо, треба зазначити, на тенденцію поширення серед молоді шкідливих для здоров’я тютюнових виробів для нагрівання, IQOS, електронних сигарет та кальянів,  які зазвичай дозволені для куріння навіть у громадських закладах харчування.

Як зазначають соціологи, поширеність куріння в Україні впродовж 2009-2014 років стрімко йшли на спад. Проте в останні роки ця тенденція різко припинилась. Згідно опитування КМІС, проведеного 9-20 лютого 2019 р. щоденно курять 42% чоловіків і 9% жінок. На початку 2019 року 24, 2% дорослих українців були щоленними курцями (42, 2% чоловіків і 9, 4% жінок) і ще 2% дорослих курили від часу.

Співорганізаторами круглого столу є Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, Національна скаутська організація України "Пласт", Громадський сектор Євромайдану, ГО "Центр громадянського представництва "Життя".